icon-close
Český florbal

Nezapomeňte stáhnout zdarma aplikaci

Nainstalovat

Rozvoj oddílů

Ústecký a Liberecký kraj

Rozvojové projekty regionů jsou zaměřeny na tři oblasti: vznik nových oddílů, podpora rozvíjejících se oddílů a podpora rozvoje ženského florbalu.

Cílem programu podpory na vznik nových oddílů je podporovat, resp. motivovat regiony k aktivitám směřujícím ke vzniku nových oddílů a prostřednictvím pozitivní bonifikace motivovat regionální složky rovněž k projektům založeným na meziregionální spolupráci.

Cílem programu podpory rozvíjejících se oddílů je zajistit podporu rozvoje i pro malé a střední oddíly, které nejsou zapojeny do Programu podpory č. 3 - Komplexní rozvoj oddílů a florbalu, a které mají zájem na svém rozvoji.

Cílem programu podpory rozvoje ženského florbalu je akcentace cílů v Rozvojovém plánu ČF zaměřených na rozvoj ženského florbalu v celé jeho šíři, tj. zaměření se jak na kvantitativní rozvoj (vznik nových ženských družstev a navýšení aktivní členské základny a sportovní rozvoj ženského florbalu), ale také na zapojení žen do řídících funkcí ve florbale (aktivní působení v celostátních a regionálních orgánech) prostřednictvím motivace regionálních složek.

Rozvojové projekty 2024/2025


Program podpory č. 2A - Podpora rozvíjejících se oddílů

1. Vzdělávání, komunikace + podpora sekretářů, trenérů a rozhodčích
2. Propagace oddílů
3. Práce s rozhodčími v oddílech

  • termín podání žádosti: 27. září - 11. října 2024
  • termín seznámení žadatelů s výsledky zařazení / nezařazení do programu podpory: do 31. října 2024
  • způsob podání žádosti: e-mailem na kontaktní osobu
  • kontaktní osoba: Blanka Procházková, tel.: 608 956 579, e-mail: prochazkova@ceskyflorbal.cz

Kompletní znění programu podpory č. 2A


Program podpory č. 2B - Podpora rozvoje ženského florbalu

Meziregionální spolupráce v rámci EFT

Projekt meziregionální ÚSaLB a KVaPL v rámci turnaje EFT žen a juniorek v KV. Mini florbalový turnaj nehraný na výsledky s návazností na EFT 2024 s hracím systémem 3+0 nebo 3+1 v kategorii elévek a mladších žákyň, jedna kategorie v sobotu a druhá v neděli. Turnaj by se odehrál v blízkosti haly míčových sportů, nebo pokud bude možné vyřešit jiný prostor v rámci Fan zóny s následným doprovodným programem pro dívky (soutěže na dovednost, rychlost střely a další jiné). Účastníci po skončení turnaje a doprovodných aktivit navštíví zápasy EFT. V řešení s ČF zažádat o slevu či volný vstup na vybraná utkání v rámci odměn za turnaj, dále také zapojení reprezentačního úseku, aby se zapojili do dění této akce svým přístupem, že navštíví reprezentantky na chvilku turnaj dívek v předem určeném čase, připraví třeba podepsané kartičky, vyfotí se s dívkami, čekáme i případný další nápad, podnět od úseku reprezentace žen.

STM „G“– sdílené tréninky mládeže - girls

Pravidelné trénování dívek v kategorii mladších a starších žákyň, ročníky 2010-2013 v obou krajích. Jedná se o společné tréninky pro kluby, kteří by měli zájem se do projektu zapojit. Tréninky cca 1x měsíčně vždy v jinem městě dle harmonogramu. Na konci sezony pak společná závěrečná víkendová akce formou neligového turnaje či kempu. Jedná se o pokračující projekt STM, který byl loni pro dorostenky a juniorky.

Rozvoj turnajů pro družstva žen a dívek systémem 3+1

3-5 turnajů v kategorii – dorostenek, juniorek a žen, tedy namíchaná družstva z oddílu, mohou hrát i neregistrované hráčky. Možnost pro hráčky, které začínají, zahrát si alespoň soutěž 3+1 klidně i se zkušenějšími hráčkami, jde o rozvoj a chuť hrát další sezónu soutěž. Víme, že například ve Štětí chodí hrát maminky dětí, ale do soutěže se bojí. Tady budou mít možnost zahrát s, zkusit si to. Turnaje pořádat na polovině cesty mezi Ústeckým a Libereckým krajem. Termíny dát vědět dopředu do konce září 2024. Hrát to jednorázově bez vedení tabulky na další turnaj. Možnost mít na dalším turnaj klidně jiné hráčky atd. Udělat doprovodný program pro děti.


Pokud máte zájem dozvědět se více, můžete přejít na stránky týkajících se rozvoje oddílů.