Filip ŠUBERT
    (Pobořil)

Ostravské FBC přetlačilo Vítkovice v prodloužení!

hráči Vítkovic po gólu | foto: FBC Ostrava

Ve čtvrtek 26. září se mezi sebou v rámci třetího kola Livesport Superligy utkaly ostravské celky. Po vyrovnaném utkání se jako první v prodloužení prosadilo domácí FBC.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:3p (1:1, 1:0, 1:2, 0:1)

Skóre ostravského derby otevřel ke konci první periody rytíř Štěpán Kaleta, který využil perfektní přihrávky zpoza brány z hole finské posily. Z vedení se však hosté radovali pouhých pět vteřin, protože FBC bleskovým gólem Lukáše Pobořila ze střední vzdálenosti ihned dorovnalo. Ve druhé části se diváci dočkali jen jedné branky. Tu zosnovala parádní dělovka Daniela Chatrného v přesilovce a domácí celek tak poprvé v utkání vedl. Vítkovice však v rozmezí 49. a 52. minuty bleskově otočily skóre dvěma slepenými trefami. Florbalisté FBC nakonec skóre dorovnali a dovedli tak derby do prodloužení, kde o jejich výhře rozhodl Filip Šubert v šedesáté druhé minutě.

Branky: 17. Pobořil, 36. Chatrný, 59. Markkula, 62. Šubert - 17. Kaleta, 49. Hubálek, 52. Palčinský. Rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 305. Zásahy brankářů: Jan Binder 18 - Adam Kohút 12. |MATCH CENTER | SPORTY TV